O nás

Jindřich Metal – james boat®

Firma Jindřich Metal –  james boat® – se od roku 1997 zabývá především zakázkovou výrobou rychlých rekreačních motorových člunů, rychlých hlídkových lodí a speciálních pracovních lodí podle individuálních přání zákazníka.

 

Lodě jsou vyráběny ze speciálního schváleného plastu metodou tavného svařování. Tuto metodu svařování plastů aplikoval do výroby lodí  konstruktér Jindřich Metal poprvé v roce 1998 a od této doby neustále pokračuje konstrukční vývoj lodí z plastu a zdokonalování technologie výroby. Pan Jindřich Metal je autorem všech designových návrhů a konstrukcí plastových lodí pod značkou james boat® a je také zakladatelem značky james boat®.

 

Firma disponuje vlastními konstrukčními kapacitami a smluvními výrobními kapacitami (nyní vyrábíme lodě v Praze-Chrášťanech, v loděnici ve Vung Tau na jihu Vietnamu – www.viet-sec.vn a plovoucí zařízení vyrábíme v Pardubicích) včetně dozoru stavby a certifikace zhotovovaného plavidla a plovoucích zařízení podle platných mezinárodních předpisů prostřednictvím certifikační organizace CS Lloyd.

 

Firma Jindřich Metal – james boat® spolu s Viet Czech Technology JSC ve Vung Tau /Vietnam (www.viet-sec.vn) má za dobu své působnosti v oblasti svařovaných plastových lodí již bohaté zkušenosti a stala se uznávanou společností v tomto oboru.

 

Plavidla vyrobená ze svařovaného speciálního plastu vynikají svými výbornými plavebními vlastnostmi, nízkou hmotností, nízkými provozními náklady a minimálními nároky na údržbu.
K vybavení plavidel se používají výhradně certifikované komponenty od renomovaných zahraničních i tuzemských dodavatelů.
Firma Jindřich Metal – james boat® se také zabývá individuální konstrukcí a výrobou nejen lodí ale také plovoucích mol a plovoucích garáží.
Využitím vlastní konstrukce a použité výrobní technologie lze zhotovit prakticky jakékoliv plavidlo podle přání zákazníka do max. délky 30 m, a proto má firma ve své nabídce již více jak 127 různých typů lodí a také různých sestav plovoucích mol.

 

Při výrobě plavidla nebo plovoucího zařízení se firma Jindřich Metal – james boat® snaží maximálně, pokud je to možné, vyhovět požadavkům zákazníka, ale tyto požadavky by neměly ohrozit plavební vlastnosti a bezpečnost posádky plavidla.
Tento postup je u firmy Jindřich Metal – james boat® standardní a funguje k oboustranné spokojenosti.

 

V současnosti je hlavní výroba lodí soustředěna do výrobních hal Viet Czech Technology JSC ve Vung Tau /Vietnam.

Výroba plovoucích mol, plovoucích garáží a ostatních plovoucích zařízení ale i lodí probíhá také v ČR.

IMG_20171222_142236
17362487_1373860312671619_7278938904769775559_n